Plan szycia - Marta Kłosińska

PLAN SZYCIA

CZAS

Czas na uszycie projektu uzależniony jest od ilości zamówień. Sezon wiosenno-letni zawsze jest intensywniejszy ze względu na organizacje ślubów i innych uroczystości. Dlatego warto mieć na względzie 2-3 miesięczne wyprzedzenie. Najlepiej skontaktować się ze mną telefonicznie by omówić szczegóły.

ZAMÓWIENIE

Pierwszym krokiem do realizacji zamówienia jest spotkanie, na którym rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach co do projektu. W tym celu najlepiej do mnie zadzwonić, lub napisać maila na podany adres w zakładce KONTAKT. Omawiamy na jaką okazję chciałabyś uszyć sukienkę, czy masz jakieś oczekiwania, gdzie się odbędzie uroczystość itd. Wszystkie te informacje są ważne, ponieważ sukienka powinna pasować do okoliczności.

Jeśli zdecydujesz się na dalszą współpracę rysuję dla Ciebie trzy projekty. Do każdego z nich dobieram materiały. Umawiamy kolejne spotkanie celem przedstawienia moich propozycji i ustalamy termin na zdjęcie wymiarów.

PRZYMIARKI

Pierwsza wizyta to przymiarka z próbnego materiału, który swoją strukturą jest podobny do wybranego przez Ciebie jedwabiu. Krawcowa przygotowuje prototyp sukni. To bardzo pomocny sposób. Jedwab jest delikatny, dlatego im mniej przeszyć i prucia tym lepiej. Na próbnej tkaninie bezpośrednio możemy zaznaczać linie cięć, czy rodzaj szwu. Czasem krawcowe zapisują również krótkie słowa, które są dla nich dodatkową wskazówką.

Druga przymiarka odbywa się już z wybranego przez Ciebie jedwabiu. Wszystkie uwagi z prototypu są naniesione na właściwą tkaninę. Krawcowa dopasowuje materiał do sylwetki i zaznacza to, co wymaga jeszcze korekty. Na tej wizycie powinnaś mieć już bieliznę, którą docelowo chcesz założyć do sukienki. To etap, na którym projekt nie jest jeszcze wykończony.

Trzecia przymiarka z jedwabiu to już ostatni krok – wykończenie. Sukienka ma wszyty suwak i wymaga ustalenia odpowiedniej długości. Dlatego na tym etapie powinnaś mieć już ze sobą docelowe buty. Sprawdzamy, czy wszystko dobrze się układa i wyznaczamy termin odbioru.

Odbiór sukni. To wizyta, na której również obowiązkowo powinnaś mieć  buty. Sukienka jest wykończona i skrócona, dlatego ważne byśmy sprawdziły, czy jej długość jest odpowiednia.

 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE

  • Chciałabym abyś pamiętała, że każdy z moich projektów jest szyty na Twoje wymiary. Zapisany wyżej plan przymiarek jest standardem. Jednak w ramach pracy nad projektem może się okazać, że sukienka zostanie szybciej uszyta albo konieczna będzie dodatkowa wizyta. Szycie na miarę jest procesem, który wymaga precyzji, szczególnie przy takich tkaninach jak jedwab. Dlatego, czasem ilość przymiarek może ulec zmianie.
  • Wraz z krawcową jestem obecna na wszystkich Twoich przymiarkach. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ na bieżąco mogę omawiać wszystkie korekty. Szycie miarowe wymaga dokładności, stąd wiem, jak istotne jest by suknia leżała bez zarzutu. Zależy mi na Twoim komforcie i spokoju, dlatego jestem z Tobą, aż do odbioru sukienki.
  • Sukienki, które są widoczne na stronie są moim portfolio. Jeśli chciałabyś uszyć taką samą, jest możliwość odszycia danego modelu na wymiar i dostosowanie głębokości dekoltu, czy rękawów.
  • Realizuję projekty wyłącznie z jedwabi ze swojego źródła.